Tłumaczenia medyczne – gdzie je zlecić?

przez | 14 marca, 2022

Chcesz zlecić tłumaczenie specjalistyczne z zakresu medycyny? Sprawdź, gdzie warto zlecić tego typu usługi tłumaczeniowe, by otrzymać szybko profesjonalny przekład nawet bardzo złożonych i wymagających treści.

Czym są tłumaczenia medyczne?

Tłumaczeniami medycznymi określa się rodzaj tłumaczeń specjalistycznych, które odnoszą się do szeroko pojętej medycyny.

Ze względu na słownictwo używane w branży medycznej przekład te wymagają odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, dlatego często wykonują je również osoby związane z medycyną.

Warto wskazać, że tłumaczenia medyczne mogą być prowadzone zarówno jako pisemne, jak i jako ustne. Tłumaczenia medyczne ustne najczęściej prowadzone są podczas różnych wydarzeń, między innymi konferencji, szkoleń.

Rodzaje tłumaczeń medycznych

Tłumaczenia medyczne dotyczą różnych rodzajów treści oraz wypowiedzi. Najczęściej są one prowadzone wtedy, gdy konieczne jest przełożenie poniższych materiałów:

 • wyniki badań
 • wypisy ze szpitali
 • karty leczenia
 • historie chorób
 • zwolnienia lekarskie
 • certyfikaty
 • publikacje naukowe
 • ulotki medyczne
 • materiały szkoleniowe
 • instrukcje urządzeń medycznych
 • strony internetowe

Gdzie zlecić tłumaczenia medyczne?

Aktualnie usługi w ramach tłumaczeń medycznych świadczy wiele biur tłumaczeniowych, które zapewniają swoim klientom kompleksową obsługę w ramach ich wykonania.

Tłumaczenia medyczne najlepiej zlecać w biurach, które mają duże doświadczenie w ich prowadzeniu, które dodatkowo potwierdzone jest przez pozytywne opinie wystawione przez klientów.

W przypadku niektórych rodzajów dokumentów, które niosą za sobą skutki prawne, na przykład jak zwolnienia, świadectwa, zaświadczenia, konieczne będzie również skorzystanie z tłumaczenia przysięgłego, czyli uwierzytelnionego. Tłumacz może wtedy poświadczyć znajdujące się w dokumentach informacje.

Takie usługi zapewnia między innymi kancelariatlumacza.pl, która posiada duże doświadczenie w prowadzeniu przekładów specjalistycznych oraz uwierzytelnionych. Specjalizuje się ona w prowadzeniu tłumaczeń w ramach języków angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego oraz niderlandzkiego.

Tłumaczenia medyczne – stacjonarnie i online

Aktualnie szybkie tłumaczenia medyczne można zlecać zarówno stacjonarnie, jak i przez internet, co pozwala na łatwy i szybki dostęp do usług tłumaczeniowych.

Aby zlecić usługi tłumaczeniowe stacjonarnie, należy udać się do wybranego biura tłumaczeniowego i przedłożyć tam dokumenty do przekładu. W przypadku tłumaczeń internetowych zlecenie oraz odbiór przekładu są już wygodniejsze, ponieważ wszystko odbywa się online. Za usługę można wtedy także zapłacić przelewem na wskazane konto bankowe.

Warto pamiętać o tym, że tłumaczenia uwierzytelnione, przysięgłe można również zlecać za pośrednictwem internetu. W tym celu należy przekazać do biura zdjęcia lub skany dokumentów. Następnie tłumacz przekłada je i drukuje. Na każdej stronie tłumaczenia uwierzytelnionego muszą znaleźć się podpis oraz pieczęć tłumacza przysięgłego. Gotowe dokumenty przekazywane są pocztą, kurierem.

 

 

Dodaj komentarz