Profesjonalne projektowanie biżuterii. Na czym polega? Gdzie można skorzystać z usługi?

przez | 6 lipca, 2021

Biżuteria powstaje dzisiaj na bazie nowoczesnych programów graficznych i z użyciem zaawansowanych maszyn. Gdzie można zamówić indywidualną biżuterię?

Pełna detali, a może prosta i minimalistyczna? Każdy ma swój gust dotyczący ozdób jak pierścionki, sygnety, łańcuszki, bransoletki czy broszki. Gdy od dawna myślisz o zrealizowaniu wyjątkowego wzoru biżuterii, która nie jest dostępna w sklepach, dobrym wyborem może być profesjonalne projektowanie biżuterii wykonane przez specjalizujący się w takich usługach zakład jubilerski.

Jak odbywa się projektowanie biżuterii?

Kiedyś jubilerzy rysowali wzory biżuterii na papierze. Teraz do dyspozycji mają specjalistyczne oprogramowanie komputerowe, z którym możliwe jest profesjonalne projektowanie biżuterii różnych typów.

Programy umożliwiające projektowanie biżuterii pozwalają na szkicowanie biżuterii oraz na jej wizualizacji 3D. Zawierają one również różnorodne szablony gotowe do wykorzystania, na podstawie których można następnie przygotować swój projekt.

Co ciekawe, profesjonalne projektowanie biżuterii może być także połączone z nowoczesną technologią druku 3D, która pozwala na przygotowanie prototypu biżuterii z tworzywa sztucznego oraz na wykonanie je formy.

Dzięki specjalistycznym programom jubilerzy mogą projektować nowe wzory biżuterii, także na indywidualne zamówienie swoich klientów. Biżuteria ta może być następnie zwizualizowana w różnych wariantach kruszców oraz klejnotów, aby zobaczyć, jak będzie wyglądała ona jeszcze przed wyprodukowaniem. Wybrane programy pozwalają na także na wizualizację grawerunków.

Kiedy warto skorzystać z usługi projektowania biżuterii?

Pracownie jubilerskie mogą przygotować dla swoich klientów różne rodzaje biżuterii na zamówienie, na przykład mogą być to:

 • pierścionki, w tym pierścionki zaręczynowe
 • obrączki ślubne
 • bransoletki
 • kolczyki
 • naszyjniki
 • łańcuszki
 • zawieszki
 • broszki

Usługa jak profesjonalne projektowanie biżuterii jest przeznaczona dla wszystkich osób, które chciałyby otrzymać biżuterię jedyną w swoim rodzaju. Utalentowany jubiler może przygotować ją dokładnie według zaleceń klienta lub na podstawie przekazanego przez niego zdjęcia.

Projekt biżuterii przygotowywany jest wtedy w programie komputerowym i klient może zapoznać się z jego wizualizacją przed zleceniem produkcji. To powoduje, że można uniknąć problemów na etapie projektowym i wykonawczym. Gdy jakiś z elementów projektu nie będzie odpowiadać klientowi, może on wtedy poprosić o wprowadzenie w nim poprawek przed rozpoczęciem realizacji zamówienia.

Profesjonalne projektowanie biżuterii – gdzie skorzystać z usługi?

Aktualnie profesjonalne projektowanie biżuterii jest prowadzone przez wiele zakładów jubilerskich, które zajmują się świadczeniem kompleksowych usług tworzenia biżuterii na zamówienie klientów. Z adresami jubilerów oferujących taką obsługę można zapoznać się w internecie.

Jedna myśl nt. „Profesjonalne projektowanie biżuterii. Na czym polega? Gdzie można skorzystać z usługi?

 1. Angelika Autor wpisu

  Dziewczyny! Z moim narzeczonym ustaliliśmy że chcemy obraczki z biaľego złota wiec stad moje pytanie czy ktoras z was ma takie obrączki? Jak sie sprawują po kilku miesiacach/latach noszenia? Nie przecierają się do innego koloru w sensie w ciapki, nie przeswituje inny kolor złota/metalu?
  A może jednak zdecydować sie na obrączki z żołtego złota?

Dodaj komentarz