I Komunia Święta- Co podarować dziecku?

przez | 6 maja, 2022

Pierwsza komunia święta to wielki dzień dla każdego dziecka. Ten dzień powinien być wyjątkowy, aby dziecko go zapamiętało na długo. Ta wyjątkowa chwila pozostanie w pamięci na zawsze. Warto uczcić ten dzień w wyjątkowy sposób. Nie prezenty są najważniejsze. Dzieci jednak zawsze choć w małym stopniu liczą na upominki.Co można podarować dziecko z okazji przyjęcia przez niego Pierwszej Komunii Świętej?

Medalik

Pierwszym prezentem jakie nasuwa się na myśl jest pamiątka religijna np. łańcuszek z medalikiem bądź krzyżykiem. Nie musi to być złoto. Łańcuszek może być srebrny. Miło będzie jeśli będzie już poświęcony przez księdza. Świetną pamiątką będzie Biblia np. obrazkowa dla dzieci. Może to być również obrazek z Aniołem Stróżem, bądź Świętą Rodziną. 

Zegarek 

Zegarek może być miłym upominkiem zarówno dla dziewczynki jak i dla chłopca. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się smartwatche. Dzięki niemu dziecko może korzystać zarówno z podstawowej funkcji zegarka jak i cieszyć się nowymi możliwościami, np. śledzeniem swojej aktywności fizycznej, ale i możliwością dzwonienia np. do rodziców, bo taką funkcję również wiele zegarków posiada. 

Album ze zdjęciami

Miłym akcentem jest wręczenie albumu na zdjęcia bądź albumu uzupełnionego już wspólnymi fotografiami. Oprócz zdjęć można w takim albumie umieścić inne pamiątki, gadżety, zapisane powiedzonka, które dziecko będzie miło wspominać w przyszłości. 

Biżuteria dla dziewczynki

Dziewczynki lubią biżuterię. Częstym prezentem są np. kolczyki, łańcuszek czy bransoletka. Nawet jeśli dziewczynka nie nosi jeszcze biżuterii to z pewnością za kilka lat doceni prezent. 

Książka

Książka, to zawsze dobry prezent, bez względu na okazję. Dla dziecka można wybrać album ze zdjęciami przyrody, zwierząt, bądź baśnie dla dzieci. Dzieci w  tym wieku warto zachęcać do czytania. Książka zaciekawi dziecko jeśli będzie miała również ilustracje, a sam tekst nie będzie pisany drobnym drukiem.  Dzieci lubią książki o zwierzętach, o przyrodzie bądź ciekawostki. Ciekawą propozycją może być książka o rekordach Guinessa. 

Rower.

Rowery są częstym prezentem z okazji I Komunii Świętej. Jest to jednak drogi prezent. Jeśli jednak ktoś ma chęć kupić taki prezent to warto to skonsultować z rodzicami dziecka, tak aby wybrać rower odpowiedniej wielkości. 

I komunia święta nie powinna być kojarzona wyłącznie z prezentami. Warto więc wcześniej skonsultować swój pomysł na prezent z rodzicami dziecka. Zbyt drogi prezent może wywołać zakłopotanie u rodziców  i niepotrzebne zamieszanie. Czasami rodzice i dzieci wolą, aby prezentem była gotówka. Być może dziecko zbiera ja jakiś wymarzony prezent bądź na wycieczkę, na nowy komputer czy telefon. 

To od rodziców również zależy jak dziecko zapamięta ten dzień. To zadaniem rodziców jest uświadomienie dziecku na czym polega to ważne święto. Dziecko czerpie wzorce od rodziców, chłonie to co słyszy. Trzeba o tym zawsze pamiętać. 

Dodaj komentarz