Ferie w Warszawie 2022 – jak sprawić, by były udane?

przez | 15 stycznia, 2022

Szukasz pomysłów na ferie dla dzieci w Warszawie? Do dyspozycji jest wiele interesujących zajęć i miejsc, które czekają na najmłodszych!

Jak co roku wielu rodziców zastanawia się nad tym, jak zaplanować ferie w Warszawie dla swojej pociechy. Wbrew pozorom, zimowa przerwa spędzona w mieście wcale nie musi być nudna. Warszawa to miasto, gdzie czeka mnóstwo wciągających i pasjonujących pomysłów dla najmłodszych. Na co warto się zdecydować?

Półkolonie dla dzieci – dla żądnych wiedzy

Wielu rodziców, którym zależy na tym, aby ich pociecha nie spędzała czasu podczas ferii w domu, decyduje się na półkolonie. Obecnie są one organizowane przez wiele instytucji publicznych oraz prywatnych firm, dlatego można bez problemu znaleźć coś interesującego dla dziecka.

Warszawa zapewnia między innymi dostęp do półkolonii o zróżnicowanej tematyce zarówno dla przedszkolaków, jak i dla uczniów szkół. Fotografia, nauka, komputery, kulinaria, sztuka – to jedynie parę tematów, których dotyczą zajęcia, ponieważ jest ich znacznie więcej. Podczas nich maluchy mogą nie tylko spędzać miło czas z rówieśnikami, lecz też dowiedzieć się wielu nowych rzeczy.

Najmłodsi stale znajdują się wtedy pod opieką doświadczonej kadry, która dba o dobra zabawę oraz o bezpieczeństwo, dlatego rodzice nie muszą martwić się o nic.

Zajęcia sportowe – dla wielbicieli ruchu

Kolejnym pomysłem na ferie w Warszawie są różnorodne zajęcia sportowe. Zimowa aura wprawdzie nie pozwala spędzanie czasu na tak wiele sposobów, jak w ciągu lata, lecz rodzice bez trudności powinni znaleźć coś dla dzieci lubiących aktywnie spędzać czas.

Doskonałym pomysłem na ferie mogą być w tym przypadku różnorodne zajęcia oferowane przez baseny, kluby sportowe, lokalne ośrodki, dlatego z łatwością można wybrać razem ze swoją pociechą coś, co zapewni jej świetną rozrywkę i pozwoli na zdobycie nowych umiejętności.

Warto pomyśleć o wcześniejszym zapisaniu dziecka na zajęcia sportowe. Miejsca w grupach szybko się kończą, dlatego pozostawienie sprawy na ostatni moment może skutkować ich brakiem.

Parki trampolin – dla miłośników skakania

Bardzo dobrym pomysłem na ferie 2022 w Warszawie może być także skorzystanie z ofert w parkach trampolin. To kapitalna propozycja dla tych dzieci, które uwielbiają skakanie i korzystanie z innych atrakcji, które dostępne są w warszawskich parkach.

Na szczególną uwagę zasługuje oferta przygotowana na ferie przez park trampolin Airo, w którym od 10 lutego do 23 lutego organizowane są specjalne atrakcje przeznaczone dla najmłodszych. Wśród dostępnych atrakcji znajdują się między innymi Dzień malarza, Spotkanie z Elsą, Dzień z żyrafą Natalią, Dzień zagadek, Ekopodróż.

Dokładny harmonogram na ferie w Warszawie z Airo można znaleźć na stronie internetowej parku trampolin oraz na jej stronie na Facebooku.

Zabawa na śniegu – dla spragnionych zabawy na białym puchu

Chociaż w ostatnim czasie zimy nie były zbyt śnieżne, to jednak czasami zdarzają się dni, gdy mocno sypnie śniegiem. Właśnie dlatego warto wykorzystać je na zabawę na świeżym powietrzu.

Warszawa oferuje wiele świetnych miejsc, gdzie można spędzić czas na białym puchu. Do dyspozycji są różne zakątki, gdzie można pozjeżdżać na nartach lub na sankach. Najpopularniejszym zakątkiem jest Ośrodek Górka Szczęśliwicka, ale czekają także inne miejsca, gdzie można świetnie bawić się w śniegu.

Lodowisko – dla małych łyżwiarzy

Zimowe ferie bez łyżew są dla wielu osób nie do pomyślenia. Gdy także uwielbiasz zima jeździć na łyżwach, Warszawa oferuje dostęp do wielu różnych miejsc, gdzie można miło spędzić swój czas na tej rozrywce.

Przy lodowiskach działają również wypożyczalnie sprzętu, gdzie można bez problemu wypożyczyć łyżwy do jazdy, a także miło spędzić czas w kawiarniach. Wybrane lodowiska organizują także szkółki dla najmłodszych, w których można zdobyć pierwsze szlify podczas jazdy na śliskiej tafli lodu.

To tylko parę przykładów na ferie w Warszawie w 2022 roku, ponieważ dla najmłodszych przygotowano także wiele innych ciekawych pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Warto więc już teraz zaplanować zimowe ferie, aby mieć pewność, że będą udane!

Jedna myśl nt. „Ferie w Warszawie 2022 – jak sprawić, by były udane?

  1. d Autor wpisu

    Gdzie można udać się na ferie z dziećmi 1 i 5 lat? Myśleliśmy o górach, ale jesteśmy z Kołobrzegu i taka podróż z roczniakiem średnio nam się widzi poza tym ja utknęłybym w hotelu a mąż ze starszym na stoku szukamy wiec hotelu z mnóstwem atrakcji dla dzieciaków….

    Zastanawiam się również nad Warszawą, szczególnie po informacjach w tym artykule. Doradzicie gdzie warto jest się wybrac?

Dodaj komentarz