Pracownicy z Ukrainy – jak można ich zatrudnić?

przez | 28 grudnia, 2021

Chcesz zdecydować się na zatrudnienie pracowników z Ukrainy? Zobacz, w jaki sposób można zrobić to dzisiaj jeszcze łatwiej!

Pracownicy z innych krajów, w tym pracownicy z Ukrainy (https://spartajobs.pl/), muszą być zatrudnieni na odpowiednich warunkach. Nie każdy pracodawca ma czas na to, aby zajmować się wszystkimi formalnościami. Kompleksową pomoc oferują wtedy agencje pracy specjalizujące się w pozyskiwaniu pracowników obcokrajowych.

 

Jakie usługi oferują agencje pracy?

Głównym zadaniem agencji pracy jest łączenie ze sobą dwóch stron, czyli pracownika oraz pracodawcy.

 

Agencja, działając wtedy jako pośrednik, zajmuje się wszystkimi sprawami formalnymi. Wyręcza ona zatem pracownika w poszukiwaniu pracodawcy, natomiast pracodawcy oferuje pomoc w znalezieniu odpowiednich pracowników i bierze na swoje barki kwestie związane z rekrutacją, rozliczeniami.

 

Na agencję pracy można zdecydować się również w sytuacji, gdy poszukiwani są pracownicy z Ukrainy. Dla wielu pracodawców jest to bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ nie muszą oni wtedy zajmować się we własnym zakresie skomplikowanymi formalnościami.

 

Dlaczego warto zatrudnić pracowników z Ukrainy przez agencję pracy?

Gdy pracodawca chce, aby w jego zakładzie pracy zatrudnieni zostali pracownicy z Ukrainy, może on wybrać usługę jak leasing pracowników w agencji pracy.

 

Leasing pracowniczy jest korzystną opcją w wielu przypadkach – gdy poszukiwani są pracownicy tymczasowi, stali. Agencja może dostarczyć wtedy pracowników o zróżnicowanych kwalifikacjach.

 

Wybór usług agencji pracy to większy komfort, oszczędność czasu oraz dodatkowe korzyści, na przykład pomoc w rekrutacji oraz szybka reakcja na braki kadrowe. To powoduje, że pracownicy z Ukrainy z agencji pracy są obecnie tak często wybierani.

 

Aby zapoznać się bliżej z dostępnymi ofertami w agencjach pośrednictwa pracy, którzy mogą zaoferować również leasing pracowników z Ukrainy, warto wejść na ich strony internetowe. Można tam zapoznać się bliżej z ofertami i skontaktować się z agencją, aby uzgodnić szczegóły dotyczące współpracy.

 

Dodaj komentarz