Loty w aerotunelu – emocjonująca rozrywka dla każdego!

przez | 8 sierpnia, 2022

Tunel aerodynamiczny pozwala na stworzenie warunków, które dają odczucie swobodnego spadania w przestworzach. Teraz z takiej rozrywki można skorzystać w wielu miastach w Polsce. Zobacz, na czym polegają loty w aerotunelach i jak można z nich skorzystać!

Jak działa tunel aerodynamiczny?

Tunele określane jako aerodynamiczne albo aerotunele są rodzajem konstrukcji, której celem jest rozpędzanie powietrza, aby dzięki temu pozwolić na unoszenie się na nim osoby, która znajduje się wewnątrz niej.

Takie tunele są używane już od lat i początkowo stosowane były głównie podczas treningów spadochroniarskich. Teraz można korzystać z nich również bez konieczności zapisywania się na żadne szkolenia, ponieważ wystarczy tylko rezerwacja wolnego terminu w tunelu, by przeżyć niesamowitą przygodę.

Aerotunele w Polsce – gdzie są dostępne?

Rozrywka jak loty w tunelu aerodynamicznym jest obecnie dostępna również w Polsce. Takie konstrukcje działają w największych miastach w kraju, między innymi można skorzystać z nich w Warszawie, Katowicach czy we Wrocławiu.

Jedną z największych sieci obsługujących tunele aerodynamiczne jest https://profly.pl/, która posiada najnowocześniejsze tunele zapewniające maksymalne bezpieczeństwo oraz niesamowite przeżycia dla każdego, kto zdecyduje się na taką usługę.

Adresy oraz oferty tunelu aerodynamicznych można sprawdzić już teraz w internecie, a na ich stronach internetowych od razu zdecydować się na rezerwację na konkretny termin.

Kto może latać w tunelu aerodynamicznym?

Loty w tunelu aerodynamicznym są przeznaczone dla każdego, kto chciałby doświadczyć czegoś niezwykłego. Bardzo często porównywane są one do swobodnego spadania, które jest jednym z elementów skoków spadochronowych. To zatem świetny sposób na przeżycie czegoś niesamowitego i niezapomnianego.

Aby skorzysta z lotów, nie trzeba wcześniej zapisywać się na szkolenia albo treningi. Wystarczy jedynie zgłoszenie się wybranego dnia i godziny na miejsce, by tam skorzystać z krótkiego instruktażu i odebrać potrzebne wyposażenie do lotu.

Warto wskazać, że loty w tunelach aerodynamicznych są także dostępne dla dzieci i młodzieży, ponieważ nie ma przeciwwskazań wiekowych, aby z nich skorzystać.

Jak długo trwa lot w tunelu aerodynamicznym?

Czas trwania lotu w aerotunelu zależy jest przede wszystkim od wybranego wariantu. Standardowo odbywa się on w 3 minuty, przy czym loty najczęściej dzielone są na dwie części, czyli każdy pobyt w tunelu trwa po 1,5 minuty.

W trakcie pobytu wewnątrz aerotunelu osoba cały czas znajduje się pod opieką instruktora, dlatego może liczyć na jego pomoc wtedy, gdy chce uzyskać odpowiednią pozycję lub wykonać różne ewolucje w powietrzu.

Można również zdecydować się na dłuższe loty, na przykład trwające po 6 czy 9 minut, które dodatkowo połączone są ze szkoleniami uczącymi prowadzenia ewolucji.

Ile trzeba zapłacić za lot w tunelu aerodynamicznym?

Ceny tego typu lotów nie są wysokie i kosztują one znacznie mniej niż skoki spadochronowe. Najczęściej trzeba przeznaczyć na nie od około 230 do 280 złotych w zależności od wybranego wariantu oraz od wieku osoby latającej – dzieci mogą korzystać z lotów taniej.

 

 

Dodaj komentarz