Jak trenować efektywniej? Wybierz EMS!

przez | 14 września, 2022

Chcesz uzyskać efekty treningowe jeszcze szybciej? Nie masz zbyt wiele czasu na trenowanie? W takiej sytuacji poznaj nowoczesną technologię EMS, która polega na elektrostymulacji mięśniowej. Co warto wiedzieć o treningach wspomaganych przez EMS? Wyjaśniamy ich zasadę działania i doradzamy, dla kogo będą najlepsze!

EMS – na czym polega elektrostymulacja mięśni?

Termin EMS odnosi się do technologii elektrostymulacji mięśni, która prowadzona jest za pomocą specjalnych urządzeń wytwarzających impulsy elektryczne. EMS to technologia stosowana w fizjoterapii już od wielu lat, lecz obecnie często jest ona wykorzystywana również w branży fitness.

Treningi EMS są rodzajem treningów sportowych, które uzupełnia się o elektrostymulację mięśni. Oznacza to, że w ich trakcje do mięśni dostają się impulsy elektryczne wspierające ich efektywną pracę. W efekcie zwykłe ćwiczenia uzyskują dodatkową moc i pozwalają na jeszcze skuteczniejsze spalanie kalorii, modelowanie sylwetki, redukowanie dolegliwości.

Do elektrostymulacji mięśni stosowane są specjalne rodzaje urządzeń treningowych. Tego typu urządzenia połączone są z kamizelką albo z kombinezonem do EMS wyposażonym w elektrody. Podczas trenowania impulsy elektryczne przekazywane są wtedy do mięśni przez elektrody, co nasila ich skurcze.

Gdzie można skorzystać z treningów EMS?

Aktualnie popularność treningów EMS jest bardzo duża i korzysta z nich wiele osób. Aby skorzystać z takich treningów, konieczne jest znalezienie klubu sportowego, który wykorzystuje wyposażenie tego typu.

Treningi te są również dostępne w Warszawie, gdzie prowadzi je klub Intime Mokotów. Oferuje on nowoczesne wyposażenie pozwalające na prowadzenie bardzo skutecznych ćwiczeń zarówno w przypadku osób mających już doświadczenie, jak i tych, które dopiero rozpoczynają swoją sportową przygodę.

Jak odbywają się treningi EMS?

Kluby sportowe prowadzą treningi EMS jako personalne, co oznacza, że w ich trakcie uczestniczy trener personalny przeszkolony w tym zakresie. Zajmuje się on doborem odpowiednich ćwiczeń do potrzeb klienta, a także nadzoruje przebieg jego treningu. Dodatkowo monitoruje on również jego efekty i motywuje do dążenia do celu.

Pierwsze spotkanie w klubie sportowym prowadzącym trening EMS polega na wykonaniu pomiarów ciała oraz wywiadzie z trenerem personalnym na temat obranych celów. Następnie może on zasugerować najlepszy rodzaj treningu odpowiadający potrzebom klienta.

Podczas trenowania nosi się specjalną kamizelkę albo kombinezon i wykonuje się zalecone ćwiczenia przez trenera. Można też zobaczyć je na ekranie urządzenia EMS, dlatego wystarczy je powtarzać.

Cały czas trwania treningu EMS to jedynie 20 minut. Tyle wystarcza, by spalić nawet ponad 1000 kcal i osiągnąć efekty porównywalne do ćwiczeń trwających 2-3 godziny!

Kto może korzystać z treningów EMS?

Treningi EMS mają bardzo szerokie zastosowanie i może skorzystać z nich wiele osób, które chciałyby uzyskać różne cele treningowe. Najczęściej tego typu treningi prowadzone są wtedy, gdy chce się:

  • zrzucić nadmiar kilogramów
  • nadać sylwetce atrakcyjny wygląd
  • wyrzeźbić mięśnie
  • zwiększyć masę mięśniową
  • poprawić siłę i kondycję
  • zmniejszyć bóle pleców
  • zmniejszyć obrzęki

Warto zaznaczyć, że tego typu treningi nie powodują obciążenia układu ruchu, a w szczególności stawów. Oznacza to, że mogą prowadzić je również osoby z zaleconą rehabilitacją ruchową, na przykład po urazach, a także seniorzy i osoby otyłe.

Na pierwszy trening EMS można zapisać się przez internet lub telefonicznie w klubie sportowym. Ceny zaczynają się od 120-150 zł za sesję.

Dodaj komentarz