Czym jest skydiving? Skoki spadochronowe krok po kroku!

przez | 18 maja, 2023

Chcesz przeżyć wyjątkową przygodę? Pomyśl o skorzystaniu ze skydivingu! Wyjaśniamy, czym on jest i doradzamy, w jaki sposób można z niego skorzystać!

Na czym polega skydiving?

Skoki spadochronowe określane jako skydiving to ekscytujący sport, który polega na skakaniu z samolotu na dużej wysokości i swobodnym spadaniu w powietrzu przed otwarciem spadochronu, aby następnie po otwarciu spadochronu, bezpiecznie wylądować na ziemi. Skydiving jest uważany za sport ekstremalny i jest popularny wśród poszukiwaczy mocnych wrażeń i entuzjastów adrenaliny, ale po to, aby z niego skorzystać, wcale nie trzeba mieć dużego doświadczenia.

Jak skakać ze spadochronem?

Skakanie ze spadochronem można prowadzić samodzielnie, gdy posiada się odpowiednie przeszkolenie, albo też skorzystać ze skoków spadochronowych w tandemie, czyli z instruktorem. Samodzielne skakanie ze spadochronem wymaga szkolenia, które odbywa się w ośrodku spadochroniarskim. W trakcie takiego szkolenia uczestnicy dowiadują się wszystkiego na temat skakania od doświadczonych instruktorów. W przypadku skoków tandemowych nie ma potrzeby korzystania ze szkoleń, ponieważ za sterowanie spadochronem odpowiada instruktor, z którym skoczek połączony jest za pomocą uprzęży. Jest to zatem bardzo dobry wybór dla osób, które nie mają doświadczenia i chcą przeżyć wyjątkową przygodę. Zapisz się na skoki spadochronowe skydive.pl Warszawa – rezerwację na skoki oraz szkolenia można wykonać już teraz na stronie internetowej ośrodka!

Jak przebiega proces skydivingu?

Skoki spadochronowe w ramach skydivingu obejmują poniższe czynności:

Szkolenie

Przed wykonaniem skoku ze spadochronem uczestnicy zazwyczaj przechodzą krótkie szkolenie, aby poznać podstawy skoków spadochronowych, w tym procedury bezpieczeństwa obowiązujące w trakcie jego prowadzenia.

Lot samolotem

Uczestnicy wsiadają do samolotu, który wznosi się na żądaną wysokość. Podczas lotu mogą podziwiać panoramę otaczającego krajobrazu. Zazwyczaj skoki odbywają się z wysokości 3000 albo 4000 metrów.

Wyskok i swobodne spadanie

Gdy samolot osiągnie wyznaczoną wysokość, uczestnicy wyposażeni w sprzęt spadochronowy i w towarzystwie doświadczonego instruktora (w przypadku skoków tandemowych) wyskakują z samolotu. Rozpoczyna się wtedy etap swobodnego spadania. Swobodne spadanie obejmuje opadanie w powietrzu z prędkością do nawet ponad 200 km/h. To ekscytujące doświadczenie trwa przez krótki czas, zwykle około 60 sekund.

Otwarcie spadochronu

Na określonej wysokości skoczek spadochronowy lub instruktor otwiera spadochron, co spowalnia opadanie. Spadochron zapewnia kontrolę i pozwala skoczkowi szybować i manewrować w powietrzu.

Lot po otwarciu spadochronu

Po otwarciu spadochronu skoczek może powoli opadać i podziwiać scenerię. Spadochroniarz może jednocześnie sterować spadochronem i przygotować się do lądowania.

Lądowanie po skoku spadochronowym

Lądowanie jest zwykle wykonywane na otwartej przestrzeni, pod okiem instruktora lub w oparciu o umiejętności i wyszkolenie indywidualnego skoczka.

 

Dodaj komentarz