Śledź mnie: Wpisy | Komentarze

Zbliżają się walentynki? Mamy świetny pomysł na prezent!

0 Odpowiedzi
Zbliżają się walentynki? Mamy świetny pomysł na prezent!

Walentynki jest to coroczne święto zakochanych obchodzone czternastego lutego. Nazwa wywodzi się od świętego Walentego. W Kościele katolickim święty ten wspominany jest właśnie tego dnia. Pięknym zwyczajem jest wysyłanie tego dnia walentynek czyli listów zawierających wyznania miłosne. Często są to różne miłe wierszyki. Święto to przyszło do Polski z zachodu, ze Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. Ten dzień stał się świetną okazją do obdarowywania innych drobnymi upominkami.

Święto to obchodzone jest w południowej oraz zachodniej Europie od już od średniowiecza.. natomiast północna Europa jak również wschodnia, czyli również Polska dołączyła do tego zwyczaju znacznie później. W Polsce walentynki popularność zyskały dopiero w latach 90 dwudziestego wieku. Największe walentynki w Polsce odbywają się co roku od 14 lutego 2002 roku w Chełmnie pod nazwą „Walentynki Chełmińskie”. To właśnie w chełmińskim kościele farnym pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP przechowywane są relikwie świętego Walentego. Relikwie tego świętego są również w Lublinie oraz Krakowie. W każdym z tych miast 14 lutego organizowane są obchody ku czci świętego Walentego. Walentynki niewątpliwie charakteryzują się dużą liczbą ozdób w kolorze czerwonym. Wszędzie królują czerwone serca, walentynki, misie, baloniki w kształcie serc. Piekarnie oferują ciasteczka w kształcie serc, w sklepach pełno jest przeróżnych gadżetów, które sprzedają się tego dnia jak świeże bułeczki.

Wybór prezentu z okazji tego dnia wydaje się być sprawą oczywistą. Chociaż często stawiamy po prostu ka kartkę walentynkową, czy pluszowe serce, to warto czasami pokusić się o prezent bardziej wyszukany. Panowie tego dnia mają łatwiejszy wybór niż kobiety. Panowie mogą kupić piękny bukiet z czerwonych róż, serduszka, pluszowe misie, kartki walentynkowe oraz w zasadzie każdy inny gadżet kojarzący się z miłością. Panie z kolei wydaje się, że mają trudniejszą sprawą. Nie każdy mężczyzna ucieszy się z pluszowego misia z serduszkiem. Wręczanie panom czerwonych róż, również może im się nie spodobać. Panie mają często dylemat co wręczyć ukochanemu mężczyźnie bądź temu który się im podoba, ale jeszcze nie odwzajemnia ich uczuć.

Prezentem, który można podarować zarówno kobietom oraz mężczyznom może być z pewnością ekskluzywna czekolada w niebanalnym kształcie i niebiańskim smaku. Firma Choco Republica oferuje szeroką gamę słodkości, które idealnie nadają się na prezent z okazji święta zakochanych.

Świetnym pomysłem mogą być bombonierki w drewnianym ozdobnym pudełeczku a na dodatek personalizowanym. Na wieczku można zamówić umieszczenie dowolnego zdjęcia bądź dedykacji. Taki osobisty upominek z pewnością zostanie doceniony. Mężczyźnie można podarować przeróżne czekoladki. Mogą mieć kształty narzędzi, jeśli jest fanem majsterkowania. Panu, który interesuje się motoryzacją można wybrać czekoladkę w kształcie formuły. Miłośnik gier będzie zachwycony konsolą do gry z czekolady, bądź słodkimi szachami, warcabami, bądź grą kółko i krzyżyk. Poczują się panem domu gdy dostaną czekoladową gwiazdę szeryfa.

Oryginalny prezent na walentynki znajdziemy na stronie https://chocorepublica.pl/cat/okazje/walentynki. Z pewnością będzie to lepszy wybór niż tandetne gadżety, a z pewnością smaczniejszy.

walentynki

Dodaj odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *