Śledź mnie: Wpisy | Komentarze

Upominki dla klientów biznesowych

0 Odpowiedzi
Upominki dla klientów biznesowych

Klienci biznesowi są bardzo istotnym elementem dla każdej firmy. Bez klientów firma nie może poprawnie funkcjonować. W należyty sposób warto ich docenić. Można to zrobić przy okazji świąt Bożego narodzenia, bądź innych okazji. Jakie upominki można wręczać? Czego należy unikać? Jakie upominki są niemile widziane w biznesie? Czy jest jakiś uniwersalny prezent? Na te pytania postaram się odpowiedzieć.


W Polsce przyjęło się, że nie tylko rodzinie i znajomym ofiarowuje się prezenty świąteczne. Również pracownicy, klienci i kontrahenci takie otrzymują. Należy dokładnie przemyśleć wybór, aby nie popełnić gafy.  Każdy nawet drobny pozytywny gest który skierowany jest do klienta wpływa pozytywnie na wspólne relacje między firmą a klientem. Emocje które towarzyszą przekazywaniu jak również otrzymywaniu prezentów mają także swój wydźwięk w świecie biznesu.
Warto najpierw stworzyć sobie listę osób, które powinny otrzymać upominek. Pozwoli to rozeznać się ile będzie to nas kosztowało i ile pieniędzy możemy przeznaczyć na prezenty. Następnie należy przemyśleć kategorie prezentów, które mamy zamiar ofiarować. Musi to być jednoczenie miły upominek, nie wywołujący ośmieszenia czy zażenowania, ale również taki, który nie zrujnuje budżetu firmowego. Wymaga to sporo zaangażowania i czasu.
Dobry prezent będzie z pewnością  uzupełnieniem codziennej profesjonalnej współpracy. Będzie również wyrazem sympatii dla klienta bądź kontrahenta. Szczególnie jeśli następuje to na wstępnym etapie budowania relacji. Wręczane upominki potrafią skrócić dystans oraz stanowią świetny pretekst do nawiązania bliższej współpracy, lepszego dialogu, bardziej bezpośredniego.
Każdy prezent zasygnalizuje, że klient jest dla nas istotny i doceniamy jego obecność i współpracę z nim.
Długi i żmudny proces budowania wspólnego zaufania można trochę skrócić przez wręczanie koszy upominkowych. Jest to świetny prezent, niezobowiązujący, bezpieczny dla wspólnych relacji.
Kosze upominkowe należy wybierać starannie i z rozwagą. Wybierać te, które będą pasowały do konkretne osoby. Jeśli wiemy, że ktoś jest miłośnikiem dobrych alkoholi to wybierzmy kosz z whiskey bądź dobrym na przykład hiszpańskim winem. Oprócz alkoholu w koszu upominkowym znajdują się pasujące do niego delikatesy, są to czekoladowe pralinki, słodkie nadziewane trufle, migdały w czekoladzie, żurawina i wiśnie skąpane w słodkiej skorupce, czekolady nadziewane z kawałkami pierników bądź krówek. Każdy kosz upominkowy jest starannie przemyślany oraz skomponowany. Mogą w nich znajdować się również herbaty z dodatkiem korzennych przypraw, na przykład pomarańczowe, najwyższej jakości kawy mielone bądź ziarniste.

Kosze prezentowe sygnowane marką Nobilia  są to prezenty idealne dla klientów biznesowych. Firma ta mająca duże doświadczenie w komponowaniu koszy i zapewnia produkty o najwyższych walorach smakowych. Każdy kosz jest starannie zaplanowany oraz elegancko opakowany. Mogą być one wizytówką każdego firmowego spotkania.
Na stronie internetowej http://www.nobilia.pl/kosze-upominkowe/kosze-prezentowe/ znajdziemy kolekcję koszy upominkowych zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

kosze upominkowe

kosze upominkowe

Dodaj odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *